Pacjenci mają jak najdłużej pozostawać nie-pacjentami, czyli po prostu zdrowymi ludźmi, a system ochrony zdrowia ma działać tak wydolnie i być tak przyjazny użytkownikowi jak systemy bankowe.
– To rewolucyjna koncepcja i jako taka wymaga rewolucyjnej strategii i niespotykanej dotąd skali współpracy pomiędzy wszystkimi interesariuszami. Żeby się udało, konieczne jest rozpoczęcie konstruktywnego, otwartego dialogu między rządem, wszystkimi interesariuszami ekosystemu opieki zdrowotnej a nami od strony biznesowej – mówił Prezes Polpharmy Markus Sieger podczas swojego wystąpienia w sesji generalnej kongresu Impact’18.
– W Polpharmie przyjęliśmy jasną wizję przyszłości. Aktywnie i świadomie zmierzamy do punktu, w którym przestaniemy być po prostu największą firmą farmaceutyczną w Polsce, a będziemy dostarczać innowacyjnych, kompleksowych rozwiązań dla zdrowia – dodał. – Kluczem do utrzymania zdrowia jest wykorzystanie technologii do zapobiegania chorobom, którym da się zapobiec.
O głębokiej współpracy państwa i obywateli dla skokowej transformacji cyfrowej za pomocą platformy GOVTech Poland mówił także Premier Mateusz Morawiecki.
– GOVTech to program, który wystartował kilka dni temu. Razem z obywatelami budujemy innowacyjne platformy: w zakresie służby zdrowia, bankowości, e-usług państwowych i wielu innych. Przechodzimy jako administracja publiczna epokowe zmiany technologiczne. Na GOVTech.pl już teraz jest 5 zadań dla innowatorów, m. in. jak skracać kolejki do lekarza. Zapraszam innowatorów z całego świata do zaangażowania – poinformował.
– Potrzebujemy nowego myślenia o platformach i systemach sieciowych. Takich, które wesprą innowacyjne rozwiązania. Potrzebujemy współpracy pomiędzy środowiskami technologicznymi, a administracją – dodał Premier.
Tegoroczna edycja kongresu Impact postawiła na rewolucję w sektorze ochrony zdrowia jako jeden z najważniejszych tematów. Ścieżka Digital Health & Biotechnology rozpoczęła się zaraz po sesji generalnej i zgromadziła wszystkich najważniejszych graczy polskiego i europejskiego rynku farmaceutycznego oraz przedstawicieli administracji publicznej, m. in. Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigę Emilewicz, Wiceministra Zdrowia Janusza Cieszyńskiego.