LICZBA PROWADZONYCH DOKTORATÓW WDROŻENIOWYCH – 9.
Aktywna współpraca Polpharmy z polskimi uczelniami, mająca na celu kształcenie wysoko wyspecjalizowanych ekspertów z dziedziny chemii i farmacji, doskonale wpisuje się w program doktoratów wdrożeniowych i w strategię budowania mostu pomiędzy nauką a biznesem.
– Magdalena Rzeszotalska, Szefowa Działu Zrównoważonego Rozwoju i ESG ZF Polpharma
Zagadnienia poddawane badaniom w ramach prac doktorskich, są z jednej strony odzwierciedleniem potrzeb partnera przemysłowego, a z drugiej pozwalają na zaangażowanie unikalnych kompetencji kadry naukowej, również na GUMed i UW
w obszarze farmacji i chemii organicznej i analitycznej
Do zagadnień badawczych stojących przed doktorantami w ramach planowanych studiów w obszarze chemii i farmacji należą m.in.: optymalizacje procesów przygotowywania formulacji wybranych produktów, czy analizy dotyczące substancji czynnych.
Pomost pomiędzy nauką a biznesem
„Doktoraty wdrożeniowe” to jeden ze sztandarowych programów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. Jego celem jest stworzenie doktorantom możliwości kształcenia się w ścisłej współpracy z zatrudniającym ich przedsiębiorcą lub podmiotem biznesowym, np. poprzez korzystanie ze sprzętu i zasobów firmy. Pozwala to z jednej strony na rozwój doktorantów i podnoszenie ich kwalifikacji, a z drugiej pomaga w rozwiązaniu problemu badawczego istotnego z punktu widzenia firmy. Program ma mieć realny wpływ na budowanie współpracy między środowiskiem naukowym i społeczno-gospodarczym.